Książki nowości

Zakupowy niezbędnik

Katarzyna Bosacka to popularna dziennikarka znana przede wszystkim ze swoich przepełnionych przydatnymi informacjami, ale i humorem programów telewizyjnych, w których uczy swoich widzów odpowiedzialnego i rozsądnego kupowania przeróżnych artykułów codziennego użytku. W swojej najnowszej książce, „Wiem, co jem. Leksykon dobrych zakupów”, autorka prezentuje swoją kompleksową wiedzę z tego zakresu – dzięki temu możemy mieć jej przydatne porady zawsze pod ręką.

Nauka odpowiedzialnych zakupów

Autorka jest specjalistką zarówno w zakresie zdrowego i ekologicznego trybu życia, jak i zachowań konsumenckich, czego efektem jest przystępna i wyjątkowo przydatna książka. „Wiem, co jem. Leksykon dobrych zakupów” to skarbnica wiedzy na temat komponowania posiłków i odpowiedzialnych zakupów. Dzięki niej możemy nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat prawidłowego odżywiania się, ale również bez wysiłku nauczyć się, jak zaoszczędzić czas przez dokonywanie szybkich i trafnych wyborów w sklepie spożywczym.

W książce znajdziemy około 300 uszeregowanych alfabetycznie haseł, dzięki którym nasze codzienne zakupy staną się prostsze. Katarzyna Bosacka w ciekawy sposób opisuje tradycyjne produkty, które doskonale znamy z polskich kuchni, jak również nowości dopiero podbijające rodzimy rynek spożywczy. Jej praktyczne porady sprawią, że z łatwością odróżnimy chwilowe trendy w żywieniu od wartościowych innowacji dietetycznych – dowiemy się między innymi, czy słuszna jest moda na olej kokosowy czy mleka roślinne. Autorka odwołuje się do najnowszych badań i aktualnej wiedzy naukowej, a jej krytyczne spojrzenie na temat składów produktów i wszelakich dodatków, których obecności często nie jesteśmy świadomi jako przeciętni konsumenci, pozwala nam na podejmowanie lepszych decyzji dotyczących tego, co trafia na nasze stoły. Warto zwrócić uwagę na przywoływane przez autorkę kwestie prozdrowotności i profilaktyki chorób – dzięki jej ogromnej wiedzy możemy nauczyć się, jak bez większego wysiłku poprawiać działanie naszego organizmu, polepszać nastrój czy wspomagać pracę mózgu.

Dla kogo jest ta książka?

„Wiem, co jem. Leksykon dobrych zakupów” to pozycja idealna nie tylko dla oddanych fanów Katarzyny Bosackiej i jej programów. To świetna książka dla wszystkich tych, którzy chcieliby kupować bardziej świadomie, a w konsekwencji – zmienić na lepsze swoje dotychczasowe przyzwyczajenia konsumenckie oraz poprawić jakość życia i diety. Przejrzysty układ książki oraz przydatne miejsce na własne uwagi i notatki sprawiają, że „Wiem, co jem. Leksykon dobrych zakupów” to wymarzony pomocnik dla każdego zainteresowanego tematyką zdrowego odżywiania się czytelnika. Świetnie sprawdzi się również jako prezent dla wszystkich fanów ciekawostek żywieniowych czy osób rozpoczynających przygodę z dietą odchudzającą.